ELEVRESULTAT 2021 

ELEVER med
VINSTER 2021 !
Elever med
PLACERINGAR 2021

  

ELEVRESULTAT 2020 

ELEVER med
VINSTER 2020
* Camilla Söderbom - Tailormade Under Cover
   LB:2 68,833 %
* Camilla Toll - Kadanz
   MSV C:1 67,976 %
* Greta Muller - Darcy 
   Reg MSV B:2  69,865 % 
* Lovisa Hed - Wendy Hoppning LD
* Lovisa Hed - Wendy
   Lok LC:1  67,222 %
* Ellie Svalberg - Sunny Boy 
   Lok LC:1  60,926 %
* Camilla Söderbom -
Tailormade Under Cover
   Lok LB:2  69,167 %
* Angelica Porsin Tequila
   Reg MSV C:2  66,163 %
* Erika Lindström Asp - Delecto QRE (SWB) 

   4-årsprogram 77,200%
* Angelica Porsin - Tequila
   Reg MSV C:2 66,628%

* Linnea Winberg - Bany
   Lok LC:1  72,037 %   = 70% plakett nr 30.
* Hanna Wallsten - Fiona Tau
   Reg MSV C:2  69,535%
* Agnes Hed -  Wendy  Hoppning LD  6.1
* Agnes Hed - Pipi Hoppning 69-90  28.6
* Ebba Bånge - Runsås Chakira Reg LAP:1
* Ida Brunåker - Ash Havens Caio Star Lok LB:1   
Elever med
PLACERINGAR 2020
* 2:a  Camilla Söderbom - Tailormade Under Cover
           LB:3  65,968 %
* 2:a  Camilla Söderbom - T Under Cover
           Reg LB:2 68,3 % 
* 2:a  Greta Muller - Darcy 
           Reg MSV B:2  66,662 %
* 2:a  Agnes Hed - Pipi  Hoppning LD
* 2:a  Ebba Eriksson - Rivica
            Reg MSV C:1  63,333 %
* 2:a  Camilla Toll - Kadanz
            Lok LB:3  66,290 %
* 2:a  Elin Nilsson - Sevilla 
           Reg MSV C:1  67,619 %
* 2:a  Hanna Wallsten - Fiona Tau
           Reg MSV C:2  67,09 %
* 2:a  Paulina Andersson - Cozaar
           Reg MSV B:5  65,67 %
* 3:a  Hanna Wallsten - Haiku Tau (SWB)
            MSV C:1 65,952 %
* 3:a  Lisa Åhlund Sarbring - Prinz Camero LÅS 
           Reg MSV A:1  64,573%  
* 3:a  Angelica Porsin - Tequila
           Reg MSV C:2 64,767 %
* 3:a  Angelica Porsin - Tequila
           Reg MSV C:1 62,262 % 
* 4:a  Camilla Söderbom - Tailormade Under Cover
            Lok LB:2  66,833 %
* 4:a  Hanna Wallensten - Haiku Tau
           Reg MSV B:2 64,459 % 
* 5:a  Camilla Toll - Dianella
           Reg St George 64,608 %
* 5:a  Jag och Rosseau -
           Nat Intermediaire 1  65,098 % 

  

ELEVRESULTAT 2019 

Elever med
VINSTER 2019
* Lisa Åhlund Sarbring - Prinz Camaro LÅS 
   Reg MSV B:5  65,1 %
*  Malin Husöy - Dazy 
    Reg MSV C:2  65,58 %  
*  Carolina Mörk - Don David 
    Nat Intermediaire 1B  65,931 %
*  Sirianne Dannaeus - Lucy in the Sky
    Lok LC:1 67,963%  
*  Lovisa Simling - Wicked Paintbox 
   Reg Lagprogram Ponnyallsvenskan 67,42%
*  Lovisa Simling - Wicked Paintbox
    Reg LA:1 64,86 %
*  Filippa Arvidsson - C-Onyx 
    Reg LAP:1  63,68 %
*  Holley Grönberg - Angelo 
    Reg Lätt A:1  67,63 %
*  Emelie Krantz Lindeberg - Ladykrascher 12 
    Reg Lätt A:4  68,51 %
*  Nina Winberg - Timbuktu
    Lok LA:3 64,286 %
*  Johanna Elgholm - Esperanto 
   Reg MSV C:1  67,857 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg LA:3  69,42 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg LA:3  74,85 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV B:4  67,75 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV B:2  70,27 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV B:5  67,55 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV B:5  62,76 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV B:5  65,63 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV B:4  69,12 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV A:1  68,03 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV B:5  70,95 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV A:1   67,77 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV A:1  68,59 %
*  Camilla Toll - Daniella  Reg MSV A:1  69,23 %
Ritter över 65% men utan placering 2019
* 1.2  Lovisa Simling och Wicked Paint-box  Lok LB:1  66,25 % 
* 22.4  Sirianne Dannaeus och Lucy in the Sky Lok LB:1 65,179 %

* 19.6  Agnes Fredriksson - Starias Dezdiny  Lok LB:1  65,89 %
*   5.5  Agnes Fredriksson - Starias Dezdiny Lok LB:3  65,17 %
*  11.8 Camilla Söderbom - Tailormade Under Cover  Lok LB:3  65,8 %
* 10.8 Caroline Lindeberg - Diva Pommerania Lok LB:2  67,12 %
* 10.8 Christel Ottosson - Chrystal Good Gasson  Lok LB:2  67,33 %
* 9.8  Christel Ottosson - Chrystal Good Gasson  Lok LB:2  65,83 %
* 11.8 Carolina Mörk - Don David  Nat Intermediaire II  66,02 %
Elever med
PLACERINGAR 2019
* TVÅA  Erika Lindström Asp med Winston III 
                 Nat Intermediaire 1  65,49 %
* TVÅA  Erika  Lindström Asp med Winstin III 
                 Nat Intermediaire 1  63,62 %
* TVÅA  Erika Lindström Asp med Winston III 
                 Nat Intermediaire 1  65,98 %
* TVÅA Lisa Åhlund Sarbring med Prinz Camero LÅS 
                Reg MSV B:5  65,213% 
* TVÅA Lisa Åhlund Sarbring med Prinz Camero LÅS 
                Reg MSV B:5  67,87 %  
* TVÅA Camilla Toll - Daniella
                Reg MSV B:2  70,00 %  
* TREA  Johanna Elgholm - Esperanto 
                 Reg MSV C:2  65,00 %
* TREA Lovisa Simling med Wicked Paintbox
               Reg LagAllsv  71,667 %
* TREA Lisa Åhlund Sarbring med Prinz Camero LÅS 
                Reg MSV B:5  65,957 %
* TREA Lisa Åhlund Sarbring med Prinz Camero LÅS 
                Reg MSV B:5  66,48 % 
* TREA  Nina Winberg med Timbuktu
                 Lok LB:2  
70,167 %   
* TREA Emelie Krantz Lindeberg med Ladykrascher 12 
                Reg MSV C:2  65,34 %
* TREA Carolina Mörk med Don David 
                Nat Intermediaire 1B  64,14 %
* FYRA  Carolina Mörk med Don David
                 Nat Intermediaire 1B  64,96 %
* FYRA  Camilla Toll - Daniella 
                 Reg MSV C:1  
* FEMMA Emelie Krantz Lindberg med Ladykrasher 12                           Reg MSV C:1  66,66 %
* FEMMA Emelie Krantz Lindberg med Ladykrascher 12                         Reg MSV C:1  64,16 %
* FEMMA  Carolina Mörk - Don David
                 Nat FEI Intermediaire A  65,78 %
* SJUA  Malin Husöy med Dazy 
                Reg MSV C:1  63,09 %  
* ÅTTA  Sirianne Dannaeus med Tokyo
                Lok LB:2  67,667 %
* NIA Christel Ottosson med Chrystal Good Gasson
            Lok LB:3  69,51 %  

 

ELEVRESULTAT 2018 

Elever med
VINSTER 2018
* 22.9 Carolina Mörk - Don David
             Nat Int A 61,179 %
* 26.8 Agnes Fredriksson - Starias Dezdeny
             Lok LC:1 69,444%
* 26.8 Agnes Fredriksson - Starias Dezdeny
             Lok LC:2 72,333 %
* 12.7  Malin Husöy - Dazy
             Reg LB:1  71,071 % 
* 11.3 Carolina Mörk - Don David
            Nat St George 67,843 %
* 3.3 Julia Sundell - Annies Rainman
           Lok LA:1 65,694 %
* 2.3 Johanna Elgholm - Esperanto 
          Lok LA:1  74,861 %   
Elever med
PLACERINGAR 2018

* SM SILVER FJORD SM 2018 -
   Malin Huzöy och DAZY
12.7 
* 2:a Malin Husöy - Dazy

         Reg MSV C:1 64,762 % 22.9
* 2:a Malin Husöy - Dazy
         Reg LA:2  66,476 % 12.7 
* 2:a  Anetth Persson - Lilleput
          Reg MSV B:2  67,791 %   11.2
* 4:a  Sara Fredriksson - Zaladin
          Reg MSV C:1 61,786 % Gripen 22.3
* 4:a  Sara Glennhammar - Contes af Espri
          Reg MSV B:2  64,419 %   9.9
* 4:a  Åsa Glennhammar - Comtes af Espri 
          Reg MSV C:1 67,143 %  10.8
* 4:a  Malin Husöy - Dazy
          Reg LA:1  64,861 %   12.7 
* 6:a  Johanna Elgholm - Esperanto 
          Reg MSV B:2   6.7

ELEVRESULTAT 2017 

VINSTER 2017
Anette Holm - Rosseau Reg MSV B:5 68,936 %  6.5
Anette Holm - Rosseau Reg MSV B:5  66,915 %   20.5
Anette Holm - Rosseau Reg MSV B:5  67,660 %  18.6
Annie Spångberg - Mireau Lok LC:2  64,833% 2.9
Carolina Mörk - Don David Nat St George 68,114 % 9.7
Carolina Mörk - Don David Nat Intermediaire 1 70,008 %  4.8
Carolina Mörk - Don David Nat Intermediaire 1 69,386 %  5.8
Carolina Mörk - Don David Nat Int 1 KUR 70,375 %  6.8
Carolina Mörk - Don David Nat Int 1  67,105%  23.9
Ebba Bånge - B Kajsa Kavat  Lok LC:2  73,333 %  4.3
Ebba Bånge - Sir Owain  Lok LB:1  71,429 %  24.9
Elin Nilsson - Sevilla  Reg LA:3  71,42%  9.9
Elisabet Elvelind - Cadish  Reg MSV C:2  69,444 %  30.4
Julia Sundell - Annies Rainman Lok LB:1  66,786 % 14.4
Julia Sundell - Annies Rainman  Lok LB:1  65,000 %  23.4
Julia Sundell - Annies Rainman Lok LC:1 69,444 % 21.5
Julia Sundell - Annies Rainman Lok LB:1 65,357 %  21.5
Julia Sundell - Brandy Saur  Lok LB:1 71,429 %  24.9
Malin Husöy - Dazy Lok LB:2 74,833 %  21.7

Sara Glennhammar - Comtes of Espri Reg MSV C:2  68,667% 25.5
Sirianne Dannaeus - Lucy in the Sky Lok LB:1 64,464 %  21.5
Sirianne Dannaeus - Lucy in the Sky Lok LC:2 68.83%  11.6
Vilma Svensson - Texas  ElitLagAllsvenskan med SKÄSTA omg 1
Vilma Svensson - Texas  ElitLagAllsvenskan med SKÄSTA omg 2
Vilma Svensson - Pouldarig First Reg LB Hoppning  9.4 
Nils Olin - Valence  Reg 120 Hoppning  1.3   

ÖVER 70 % 2017
oavsett placering eller ej :)
74,833 %  Malin Husöy - Dazy  
71,429 %  Julia Sundell - Brandy Saur
71,429 %  Elin Nilsson - Sevilla
74,285 %  Ebba Bånge - Sir Owain
71,429 %  Ebba Bånge - Sir Owain
73,333 %  Ebba Bånge - B Kajsa Kavat
70,285 %  Josefin Aronsson - Chicago xx
70,335 %  Carolina Mörk - Don David
70,008 % Carolina Mörk - Don David 

PLACERINGAR 2017
2:a  Carolina Mörk - Don David 22.4  Nat Int 1  68,421 %
2:a  Carolina Mörk - Don David 28.7  Nat St George 67,675 %
2:a  Ebba Bånge - B Kajsa Kavat 21.5  Lok LC:1 67,037 %
2:a  Irene Eklund - Guldviva  18.2 Reg LB:2 64,167 %
2:a  Irene Eklund - Guldviva 13.5 Reg MSV C:1  64,362 %
2:a  Julia Sundell - Annies Rainman 23.4   Lok LC:1  68,148 %
2:a  Marie Ollman - Crystal    3.9  Reg LA:3 68,143 %
2:a  Sirianne Dannaeus - Lucy in the Sky 23.4 Lok LC:1 67,037 
2:a 
Sirianne Dannaeus - Lucy in the Sky 23.4  Lok LC:2 64,00 %
3:a  Carolina Mörk - Don David  26.5 Reg St George 67,939 %
3:a  Carolina Mörk - Don David  Elit Intermediaire 1  67,851 %
3:a  Carolina Mörk - Don David   8.7 St George 66,842 %
21.10 Elin Nilsson - Sevila   Gripen KM LA:3 69,142 %
3:a  Josefin Aronsson - Chicago xx  27.5 Lok LB:2 64,667 %
3:a  Josefin Aronsson - Chicago xx   7.5 Lok LB:1  64,286 %
3:a  Johanna Dannaeus - Impuls  23.4 Lok LC:1 66,852 %
3:a Johanna Dannaeus - Impuls  21.5  Lok LC:1  66,481 %
3:a 
Sara Glennhammar - Comtes of Espri  Reg MSV C:1 66,064 %
4:a  Elin Nilsson - Sevilla   Reg LA:3 65,571 %
4:a  Josefin Aronsson - Chicago xx   Reg LA:3  65,714 % 
4:a  Ebba Bånge - B Kajsa Kavat  23.4 Lok LC:1 65,000 %
4:a 
Carolina Mörk - Don David  29.4 FEI Mästerskapsprogram 64,561 %
4:a  Carolina Mörk - Don David  7.7 Intermediaire 1 65,132 % 
5:a  Elisabet Elvelind - Cadish 6.5 MSV C:2 65,222 % 
5:a   Carolina Mörk - Don David  1.4 Nat St George 65,92 %
5:a  Josefin Aronsson - Chicago xx  27.5 Lok LA:3 65,571 %
5:a 
Sara Glennhammar - Comtes of Espri  20.5  Reg MSV C:1  63,723 
5:a  Sirianne Dannaeus - Lucy in the Sky  21.5  Lok LC:1  65,926 %
5:a  Malin Husöy - Dazy  Lok LA:2 65,143 %  20.7
5:a  Malin Husöy - Dazy  FJORD SM I DRESSYR 2017.
6:a  Josefin Aronsson - Chicago xx 
1.7  Lok LB:2 63,000 %
7:a  Nina Winberg - Timbuktu  10.6  Lok LB:3  65,152 %
13:e  Vilma Svensson - Texas Inverkanshoppning 29.1   

ELEVRESULTAT 2016 

DM !! DM !! DM !! DM !!
GULD TILL
CAROLINA MÖRK
och DON DAVID 2016 !!

SM !! SM !! SM !! SM !!
13 BÄSTA JUNIOR 2016 ÄR  SARA GLENNHAMMAR och QUTE CONTENT.
Sara tog sig till A-final på anrika Strömsholm i årets SM för Juniorer. 

SM !! SM !! SM !! SM !!
FANTASTISKA
NILS OLIN och RAMIUS

Red både utomhus och inomhus JUNIOR SM 2016 !
De placerade sig sjua i utomhus SM
men stolpe-ut i inomhus SM.
Fint jobbat under året med
VINST i 130, LAGVINST med SRK på Strömsholm, start i LAG SM i Falsterbo och fina rundor i 145.
STORT GRATTIS !!

2016 års Elever med 
VINSTER !!!!
Alice Alm och Harmonins Carisma 
LB:1  67,321 % i Gripen 2.7
Carolina Mörk - Don David 
MSV B:4  71,630 % Falu RK 31.7
Carolina Mörk - Don David
FEI KUR för JUNIORER  71,125 % Gripen 13.8
Caroline Elvelind och Mollehusen Araghorn  67,321% Lok LB:1 i Vikbolandet 9.4
Caroline Elvelind och Mollehusen Araghorn
68,?? % i Harbo 6.6
Caroline Elvelind och Mollehusen Araghorn 
LA:1  66,447 % i Gripen 2.7
Caroline Elvelind och Mollehusen Araghorn
LA:1 71,711 % i Gripen 3.7
Ebba Bånge - B Kajsa Kavat  
LC:2 64,833 % i Gripen 25.9
Julia Sundell och Anells Rainman 
LC:2  73,500 % i Gripen 2.7
Julia Sundell och Anells Rainman 
LC:2  63,167 % i Gripen 25.9
Josefin Aronsson och Chicago xx    LC:1  68,33 %
Maria Carlsson och  Ramzez 
68,143 % Lok LA:3 i Södertälje 22.5
Marie Ollman och Crystal  LA:3 68,00 %
Nils Olin och Ramius Hoppning 1.30  Eskilstuna 5.3
Sirianne Danneus och Lucy in the Sky
LC:2 65,00 % i Gripen 25.9
Vilma Svensson och Texas Hoppning LA
Vilma Svensson och Texas Hoppning MSV B
Åsa Glennhammar och Quite Content 
68,043%  MSV B:4  i Katrineholm 27.2

2016 års elever med
PLACERINGAR

2:a  Carolina Mörk - Don David
Reg MSV B:4 med 67,826% i Årsta Runsten 7.5
5:a   Carolina Mörk - Don David 
Reg MSV B:4 med 66,413 % i Falu RK 30.7
2:a  Ebba Bånge - B Kajsa Kavat 
Lok LC:2 med 67,833 % i Gripen 30.6

2:a  Elisabet Elvelind - Cadish
Reg MSV C:2 med
71,00 % i Hästhuset Gnesta 21.5
6:a  Elisabeth Frisch Ericsson - Leonardo W2
Lok LB:2 med 65,500%  i Mariefred 3.4
3:a  Frida Hindemo - Söndermarkens Frigga
Reg MSV B:4 med 67,391% i Hästhuset i Gnesta  21.5
2:a  Hannah Weizhaupt - Stella Artoise 
Hoppning 1,15 Vikbolandet 17.4
5:a  Hannah Weizhaupt - Stella Artoise
Hoppning 1,10  i Eskilstuna 5.3
4:a  Hannah Weizhaupt - Stella Artoise
Hoppning 1,00 Nyköping 13.2
2:a  Johanna Danneus - Impuls 
Lok 61,500% LC:2 i Gripen 25.9 
3:a  Josefin Aronsson - Chicago xx 
Lok LB:2 med 67,127 % i Gripen 24.9
4:a  Marie Ollman  - Chrystal 
LB:2  med 63,16 % i Gripen 23.4
6:a  Marie Ollman - Crystal 
Reg LA:3 med 64,00 % i Gripen 13.8
2:a  Maria Carlsson - Ramzez
Lok LA:3 med 65,429% i Mariefred 3.4
19:e  Nils Olin - Ramius 
Hoppning 1,30 Eskilstuna 23.4
6:a  Nils Olin - Ramius  Hoppning 1,35  Borås 11.3
4:a  Nils Olin - Cathaleya Hoppning  1,10 Botkyrka 6.3
9:a  Nils Olin - Ramius   Hoppning 1,35  Borås 26.2
3:a  Sara Glennhammar - Quite Content
Nat FEI Mästerskapspr MSV B (J) 66,491%  7.5
3:a  Sara Glennhammar - Quite Content
Nat FEI Lagprogram MSV B (J) med 66,757% (pers) 6.5
2:a  Sara Glennhammar - Quite Content
Nat FEI Lagprogr MSV B (J) med 65,090% i Filipstad 2.4
3:a  Vilma Svensson - Texas 
Hoppning MSV B  Hamre 24.4
7:a  Vilma Svensson - Texas 
Hoppning LA  Strömsholm 5.3

ELEVRESULTAT 2015 

2015 Elever med 
Vinster !!
 
HANNAH WEIZHAUPT - STELLA ARTOISE 
Vreta Lok Hoppning 1,00 
CAROLINA MÖRK - DON DAVID
Dyltabruk MSV C:2 71,556 %   
CAROLINE ELVELIND  - CARMENCITA  Köping Lok LC:1 - 58,88 %  
VILMA SVENSSON - B KAJSA KAVAT
Gripen Lok LB:1 - 64,64 %
MARIA CARLSSON - RAMZEZ 
Malmköping Lok LB:1 - 71,78 %
ELIN NÄHRSTRÖM - DESDEMONA
Eskilstuna Lok LC:2 - 68,167%
VILMA SVENSSON - TEXAS 
Strömsholm Reg MSV Hoppning  o fel

2015 Elever med
Placeringar !!
4:a  CAROLINA MÖRK - DON DAVID
Dyltabruk MSV C:1 67,553 % 
5:a  CAROLINA MÖRK - DON DAVID
Dyltabruk MSV B:4 66,552 % 
5:a CAROLINA MÖRK - DON DAVID
Dyltabruk MSV B:5  65,612  % 
2:a CAROLINA MÖRK - DON DAVID
Örebro MSV B:4  69,239% 
3:a CAROLINA MÖRK - DON DAVID 
Täby Reg MSV B:3  65,347 % 
2:a ELIN NÄHRSTRÖM - DESDEMONA Gripen Lok LB:1 67,857 % 
2:a ELIN NÄHRSTRÖM - DESDEMONA
Finntorp Lok LB:1  68,929% 

5:a ELISABETH FRISCH ERICSSON - LEONARDO W2  Gripen Lok LB:1 67,321 %
3:a EVA HÖRNELL - ILMEDINA BJN Gripen Reg LB:3 66,212 % 
2:a HANNAH WEIZHAUPT - STELLA ARTOISE Eskilstuna Lok Hoppning 1,00 
3:a HANNAH WEIZHAUPT - STELLA ARTOISE Eskilstuna Lok Hoppning 1,10 
7:a HANNAH WEIZHAUPT - STELLA ARTOISE  Katrineholm Lok LB:1 64,107 % 
3:a IRENE WIVALLIUS - DIRKIDA
Gripen Lok LB:1 67,576 % 
3:a JOSEFIN JANSSON - CHICAGO xx 
Gripen Lok LB:1  66,429 % 

2:a KRISTIN ELVELIND - WARRINGTON DREAM LIGHT Mariefred Lok LB:1 65,170 %
4:a MARIA CARLSSON - RAMZEZ 
Gripen Reg LA:3  67,286 % 
4:a MARIA CARLSSON - RAMZEZ 
Mellösa RK  Reg  LA:4  66,62%  
9:a MARIE OLLMAN - CRYSTAL
Mariefred Reg LB:3 65,909 % 
3:a MARIE OLLMAN - CRYSTAL 
Strängnäs  Reg LA:3 68,143 % 
3:a MARIE OLLMAN - CRYSTAL
Vingåker Reg LA:3  66,143% 
5:a SARA GLENNHAMMAR - CUTE CONTENT Nat Mästerskapsprogram ( J ) 65,7446 % 
2:a SARA GLENNHAMMAR - CUTE CONTENT Nat Mästerskapsprogram ( J ) 65,526 % 
3:a SARA GLENNHAMMAR - CUTE CONTENT Nat Mästerskapsprogram ( J ) 65,877 %