Bevattnad ridbana 20x60m och egen badstrand :). Även hästarna har ett bad !
Bevattnad ridbana 20x60m och egen badstrand :). Även hästarna har ett bad !

GLÖM INTE !
Har du friskvårdsbidrag
kan du använda det till träningar för mig.

Jag ordnar
kvitton till din arbetsgivare
på valfritt antal träningar.

Följ gärna Rosses och min vardag i bloggen !

190421 foto: Åsa Brandt
190421 foto: Åsa Brandt

TRÄNINGSTIDER 2023

v.6    6.2 - 15.1
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  6.2          ( Coop 11.30 - 21.30 )  
Inga träningar. 

TISDAG  7.2 
DUNKER
09.00 CT - K
10.00 Jag och Rosse
11.00 CT - S

NÄSBYHOLM
Reserv:  

17.00 Elna Asplund    (F) Marie Ollman avb
17.40 (F) Petra Logander/ Amanda VA
18.20  Lova Nord         (F) Olivia P Thulin avb 
19.00 (F) Sofia Strömwall  
19.40 (F) Carolina Jarenius
20.20 (F) Camilla Karlsson  
21.00 (F) Maria Carlsson 


ONSDAG  8.2  
SALVARTORP
Inga träningar. 

TORSDAG  9.2
DUNKER
09.00 CT - K
10.00 Jag och Rosseau
11.00 CT - S

SALVARTORP
17.00 (F) Elna Asplund
17.40 Angelica Porsin                                          
18.20 (F) Elin Nilsson              
19.00  Sara Schultzberg            (F) Camilla Söderbom avb  
19.40                                                 (F) Sanna Nyholm avb       
20.20 

21.00                                                       

FREDAG 10.2         ( Coop 11.30 - 17.30 )
Inga träningar.

LÖRDAG 11.2       ( Coop 14.30 - 21.30 )
HISTA 
Reserv: 
11.00  (F) Ann-Sofie Wallin  
11.40  (F) Tina Rapp 
12.20  (F) Irene Wivallius 

13.00  Elna Asplund
13.40 (F) Maria Snickars 

SÖNDAG  12.2       ( Coop 14.30 - 21.30 )                           SALVARTORP 
09.00 (F) Elna Asplund
SUNDBY endast för uppstallade därifrån.
Boka via sms till Marie Wallum 073-7145624 
10.20 
11.00 
11.40 
12.20 
13.00 
13.40 
 

DAGKURSER 2023
Nu ligger planeringen klar för sommarens dagkurser på Länna Bruk. Se mer på
"AKTUELLT ".

v.7   13.2 - 19.2  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  13.2    ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar.
8.30 Rosse och jag.
9.30 Iron och jag.


TISDAG  14.2
DUNKER
09.00 CT - K
10.00 Rosse och jag
11.00 CT - S

HAGBY ESKILSTUNA
 endast för ekipage därifrån.
Boka hos Susanna Ericson 070-5781332

15.00
15.40 
16.20 
17.00 
17.40 
18.20 
19.00 
19.40 
20.20 

21.00

ONSDAG  15.2    ( Coop 11.30 - 21.30 )
LÄNNA BRUK
09.00 Rosse och jag.
10.00 Iron och jag.


TORSDAG  16.2
DUNKER
09.00 CT - K
10.00 Rosse och jag
11.00 CT - S

SALVARTORP 
17.00 (F) Elna Asplund
17.40 Sara Schultzberg
18.20                                 
19.00                                              (F) Camilla Söderbom ? 

19.40 ( F) Malin Eriksson             
20.20                  

21.00                                                 

FREDAG  17.2     ( Coop 12.00 - 21.00 )
LÄNNA BRUK
09.00 Rosse och jag
10.00 Iron och jag 


LÖRDAG 18.2
LÄNNA BRUK
09.00 Rosse och jag
10.00 Iron och jag 


SÖNDAG 19.2      
SALVARTORP
09.00 (F) Elna Asplund
09.40 (F) Greta Burwall-Haag
10.20 (F) Malin Larsson 
11.00
11.40 
12.20 Sara Schultzberg 

v.8    20.2 - 15.1
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  20.2          ( Coop 11.30 - 21.30 )  
Inga träningar. 

TISDAG  21.2 
NÄSBYHOLM
Reserv: Elna Asplund 

17.00 (F) Marie Ollman
17.40 (F) Petra Logander/ Amanda VA
18.20  (F) Olivia P Thulin 
19.00 (F) Sofia Strömwall 
19.40 (F) Carolina Jarenius
20.20 (F) Camilla Karlsson 

21.00 (F) Maria Carlsson 


ONSDAG  22.2  
SALVARTORP
Inga träningar. 

TORSDAG  23.2
DUNKER
09.00 CT - K
10.00 Jag och Rosseau
11.00 CT - S

SALVARTORP
17.00 (F) Elna Asplund
17.40  Sara Schultzberg                                          
18.20 (F) Elin Nilsson              
19.00                                                        (F) Camilla Söderbom ?  
19.40  (F) Sanna Nyholm       
20.20 

21.00                                                          

FREDAG 24.2         ( Coop 11.30 - 17.30 )
Inga träningar.

LÖRDAG 25.2       ( Coop 14.30 - 21.30 )
HISTA 
Reserv: Elna A
11.00  (F) Ann-Sofie Wallin  
11.40  (F) Tina Rapp 
12.20  (F) Irene Wivallius 

13.00  (F) Malin Larsson ?
13.40 (F) Maria Snickars 

SÖNDAG  26.2       ( Coop 14.30 - 21.30 )                           SALVARTORP 
09.00 (F) Elna Asplund
SUNDBY bara för uppstallade därifrån.
10.20 
11.00 
11.40 
12.20 
13.00 
13.40 

Reserver:
1)
2) 
3) 
4) 
5) 
6) 
7) 
8) 
9) 

v.9   27.2 - 19.2  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  27.2    ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar.
9.00 Rosse och jag.

TISDAG  28.2
HAGBY ESKILSTUNA endast för ekipage därifrån.
Boka hos Susanna Ericson 070-5781332

15.00
15.40 
16.20 
17.00 
17.40 
18.20 
19.00 
19.40 
20.20 

21.00

ONSDAG  1.3    ( Coop 11.30 - 21.30 )
SALVARTORP
Inga Träningar.

TORSDAG 2.3
SALVARTORP
Reserv : 
17.00 (F) Elna Asplund
17.40 
18.20 Angelica Porsin                                    
19.00                                                (F) Camilla Söderbom ? 
19.40 ( F) Malin Eriksson             

20.20  Sara Schultzberg        

21.00                                               

FREDAG  3.3     ( Coop 12.00 - 21.00 )
Inga träningar. 

LÖRDAG 4.3
Inga träningar. 

SÖNDAG 5.3      
SALVARTORP
09.00 (F) Elna Asplund
09.40 (F) Greta Burwall-Haag
10.20 (F) Malin Larsson
11.00
11.40 
12.20 Sara Schultzberg 

v.10    6.3 - 12.3
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  6.3          ( Coop 11.30 - 21.30 )  
Inga träningar.

TISDAG  7.3
NÄSBYHOLM 
Reserv: Elna Asplund

17.00 (F) Marie Ollman
17.40 (F) Petra Logander/ Amanda VA
18.20 (F) Olivia P Thulin 
19.00 (F) Sofia Strömwall 
19.40 (F) Carolina Jarenius
20.20 (F) Camilla Karlsson
21.00 (F) Maria Carlsson  


ONSDAG  8.3  
SALVARTORP
08.20
09.00



TORSDAG  9.3
SALVARTORP
17.00 (F) Elna Asplund
17.40                                          
18.20 (F) Elin Nilsson              
19.00                                                    (F) Camilla Söderbom avb  
19.40 (F) Sanna Nyholm        
20.20 

21.00                                                      

FREDAG 10.3         ( Coop 11.30 - 17.30 )
Inga träningar.

LÖRDAG 11.3       ( Coop 14.30 - 21.30 )
HISTA 
Reserv:  Elna A,
11.00  (F) Ann-Sofie Wallin   
11.40  (F) Tina Rapp 
12.20  (F) Irene Wivallius 

13.00  
13.40 (F) Maria Snickars 

SÖNDAG  12.3       ( Coop 14.30 - 21.30 )                           SALVARTORP
09.00 (F) Elna Asplund
SUNDBY  Endast uppstallade ekipage. Reservlista finns.
10.20  
11.00 

11.40 
12.20 
13.00 
13.40 

v.11   13.3 - 19.3  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  13.3    ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar.
8.30 Rosse och jag.
9.30 Iron och jag.


TISDAG  14.3
DUNKER
09.00 CT - K
10.00 Rosse och jag
11.00 CT - S

HAGBY ESKILSTUNA
 endast för ekipage därifrån.
Boka hos Susanna Ericson 070-5781332

15.00 
15.40 
16.20 
17.00
17.40 
18.20 
19.00 
19.40  

20.20
21.00


ONSDAG  15.3    ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar.

TORSDAG  16.3
DUNKER
09.00 CT - S
10.00 Jag och Rosse
11.00 CT - K

SALVARTORP 
17.00 (F) Elna Asplund
17.40 
18.20    
                          
19.00  (F) Camilla Söderbom ? 
19.40  (F) Malin Eriksson            
20.20                  

21.00                                                   

FREDAG  17.3     ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar. 

LÖRDAG 18.3
SALVARTORP ? 
09.00 (F) Elna Asplund ?
09.40 (F) Greta Burwall-Haag ?
10.20 (F) Malin Larsson ?
11.00
11.40
12.20


SÖNDAG 19.3     
SALVARTORP OBS ! Inga träningar ! 
Rosse och jag tävlar i Södertälje :)