Bevattnad ridbana 20x60m och egen badstrand :). Även hästarna har ett bad !
Bevattnad ridbana 20x60m och egen badstrand :). Även hästarna har ett bad !

GLÖM INTE !
Har du friskvårdsbidrag
kan du använda det till träningar för mig.

Jag ordnar
kvitton till din arbetsgivare
på valfritt antal träningar.

Följ gärna Rosses och min vardag i bloggen !

190421 foto: Åsa Brandt
190421 foto: Åsa Brandt

TRÄNINGSTIDER 2022

v.32    8.8 - 14.8  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  8.8          ( Coop 11.30 - 21.30 )  
Inga träningar. 

TISDAG  9.8 
NÄSBYHOLM 

Reserv: 
17.00 (F) Marie Ollman 
17.40 (F) Petra L / Amanda VA 
18.20   Elna Asplund                     (F) Emelie Quennerstedt avb
19.00 (F) Olivia P Thulin
19.40 (F) Carolina Jarenius
20.20 (F) Susanne Sundqvist 

21.00   (F) Maria Carlsson 


ONSDAG  10.8  
SUNDBY
16.20 Ellen-Sofie Vinge
17.00 Hedda Vinge
17.40 Johanna Svinhufvud
18.20 Mirja K Waldenström


TORSDAG  11.8
SALVARTORP
Reserv: 
17.00                                                   (F) Elna Asplund avb 
17.40 Alma Johansson
18.20 (F) Elin Nilsson              
19.00  Clara Wallin                      (F) Camilla Söderbom avb 
19.40 (F) Malin Eriksson         
20.20 (F) Malin Larsson

21.00 (F) Jessica Holtin 

FREDAG 12.8         ( Coop 11.30 - 17.30 )
Inga träningar.

LÖRDAG 13.8      ( sem från Coop 14.30 - 21.30 )  
HALLMYRA
10.00 Elna Asplund
10.30 Mathilda Wassberg
11.00 Elna Asplund

HISTA
12.20 (F) Irene Wivallius
13.00   Tina Rapp                          (F) Ewa Å Lindahl avb
13.40                                                     (F) Maria Snickars avb


SÖNDAG 14.8              ( Coop 14.30 - 21.30 )                             
LB  
13.15 Gittis Berg

v.33   15.8 - 21.8  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  15.8    ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar. 

TISDAG  16.8
HAGBY ESKILSTUNA endast för ekipage därifrån.
Boka hos Susanna Ericson 070-5781332

15.00 
15.40 
16.20 
17.00 
17.40  
18.20 
19.00 
19.40 
20.20
21.00


ONSDAG  17.8     ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar.

TORSDAG  18.8
SALVARTORP
Reserv :  
17.00 (F) Elna Asplund 
17.40 Alma Johansson ?  (F) Marie Ollman avb

18.20 (F) Pera L / Amanda V A                                      
19.00 (F) Camilla Söderbom  
19.40  (F) Malin Eriksson             
20.20  (F) Malin Larsson                                                 

21.00  (F) Jessica Holtin  

FREDAG  19.8 - SÖNDAG 21.8
När tidsplanen är lagd vet jag om jag hinner ha några träningar. SMSA mig att du vill träna så svarar jag när jag vet.
Gripens Hästmeeting på Näsbyholm där jag både startar och är funktionär hela helgen.

v.34    22.8 - 28.8  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  22.8          ( Coop 11.30 - 21.30 )  
Inga träningar. 

TISDAG  23.8 
NÄSBYHOLM 

Reserv: Elin KL, Basma Moustafa
17.00 (F) Marie Ollman 
17.40 (F) Petra L / Amanda VA 
18.20 (F) Olivia P Thulin
19.00 (F) Emelie Quennerstedt
19.40 (F) Carolina Jarenius
20.20 (F) Susanne Sundqvist 
21.00 (F) Maria Carlsson


ONSDAG  24.8  
Inga träningar. TINNE dag.

TORSDAG  25.8
SALVARTORP
17.00 (F) Elna Asplund  
17.40 (F) Carolina Mörk
18.20 (F) Elin Nilsson              
19.00 (F) Camilla Söderbom 
19.40 (F) Malin Eriksson         
20.20 (F) Malin Larsson

21.00  (F) Jessica Holtin 

FREDAG 26.8         ( Coop 11.30 - 17.30 )
Inga träningar.

LÖRDAG 27.8      ( Coop 14.30 - 21.30 )  
HISTA
Reserv:  Maria C
11.00 Ann-Sofie Wallin
11.40 Tina Rapp
12.20 Irene Wivallius
13.00 Ewa Å Lindahl 
13.40 (F) Maria Snickars


SÖNDAG 28.8                       ( Coop 14.30 - 21.30 )                             SALVARTORP. 
09.00 (F) Elna Asplund
SUNDBY
10.20
11.00
11.40
12.20
13.00
13.40

v.35   29.8 - 4.9  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
________________________________________

MÅNDAG  29.8    ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar. 

TISDAG  30.8
HAGBY ESKILSTUNA OBS ! Endast för ekipage från anläggningen.
Boka hos Susanna Ericson 070-5781332

15.00 
15.40 
16.20 
17.00 
17.40  
18.20  

19.00 
19.40 

20.20
21.00


ONSDAG  31.8    ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar.

TORSDAG  1.9
SALVARTORP 
Reserv: Alma Johansson
17.00 (F) Elna Asplund 
17.40  (F) Marie Ollman    

18.20 (F) Petra L / Amanda VA                            
19.00  (F) Camilla Söderbom 

19.40 (F) Malin Eriksson               
20.20 (F) Malin Larsson  

21.00 (F) Jessica Holtin 

FREDAG  2.9     ( Coop 11.30 - 21.30 )
Inga träningar. 

LÖRDAG  3.9      
Inga träningar.

SÖNDAG 4.9     
SALVARTORP
09.00 (F) Elna Asplund
09.40
10.20
11.10
11.40
12.20

 

v.36    12.9 - 18.9  
Vill du träna ? Skicka mig ett sms 0709-657633 // Anette
_______________________________________

MÅNDAG  12.9          


TISDAG  13.9 
NÄSBYHOLM 
Reserv:
 Elin KL, Basma Moustafa 
17.00  (F) Marie Ollman  
17.40  (F) Petra L / Amanda VA   
18.20 (F) Olivia P Thulin
19.00 (F) Emelie Quennerstedt
19.40 (F) Carolina Jarenius      

20.20 (F) Susanne Sundqvist                                           
21.00   (F) Maria Carlsson  

ONSDAG  14.9  
TINNEDAG för Rosse och mig !

TORSDAG  15.9
SALVARTORP              
17.00 (F) Elna Asplund 
17.40 (F) Carolina Mörk 
18.20 (F) Elin Nilsson
19.00 (F) Camilla Söderbom  
19.40 (F) Malin Eriksson          
20.20 (F) Malin Larsson   
21.00 (F) Jessica Holtin   


FREDAG 16.9        
Inga träningar.

LÖRDAG 17.9       
HISTA
11.00 (F) AnnSofie- Wallin 
11.40
 (F) Tina Rapp
 
12.20 (F) Irene Wivallius 
13.00 (F) Ewa Lindahl Åsberg 
13.40 (F) Maria Snickars  


SÖNDAG 18.9                                              
SALVARTORP
09.00 Elna Asplund
SUNDBY   Vi bokar bakifrån.
10.20
11.00 
11.40 
12.20 
13.00 
13.40