Salvartorp 20x60m
Salvartorp 20x60m
Hista  18x38m
Hista 18x38m
Näsbyholm 20x60m
Näsbyholm 20x60m
Lillängen 20x60m
Lillängen 20x60m

            VÄLKOMMEN !!

Länna Bruk utebana 20x60m med bevattning :)
Länna Bruk utebana 20x60m med bevattning :)

Boka genom att skicka ett SMS till 0709-657 633  eller
MAIL till ahryttarutbildning@telia.com 
och när jag återkopplat med ok räknas tiden som BOKAD.
BOKADE tider betalas till fullpris oavsett orsak till frånvaro.
Du kan själv ordna ersättare.

För att slippa betalningen skall tiden avbokas FÖRE 17.00 dagen innan den gäller.

TRÄNINGSTIDER  2019 !

PROGRAMTRÄNING Vintern 2018-2019.   
20 min 400:- inkl anl avg. Start 09.00 slut 14.00 = 10 ekipage.
Anmäl med SMS och 400:- på swisch till Anette 0709-657633 
Lördag   9 Feb  Domare: Kicki Klingspor ev  Plats: Salvartorp Anmälan öppen !
Lördag 23 Feb  Domare: Kicki Klingspor       Plats: Salvartorp Anmälan Öppen ! 






Du kan ha din häst/ponny hos Anette på utbildning / pensionat när du är bortrest.
Ta kontakt för personligt upplägg.

v.3   14.1 - 20.1

MÅNDAG 14.1    ( Coop 13.30 - 21.30 )
Bokningsbar fm.

TISDAG 15.1
ESKILSTUNA Lillängen

Tiden kan dock ändras vid ev avb så håll koll här så vet du din exakta tid för kvällen :). Lena har förtur på tidigare tid.
Vill du vara reserv så smsa mig på 0709-657633  :)

15.00  Paulina Andersson  

15.40  (F) Caroline Lindeberg  
16.20 (F) Sara Fredriksson 
17.00 (F) Agnes Fredriksson
17.40  (F) Anna Fredriksson 
18.20  (F) Elin Eriksson Wallin 
19.00  Lena Lööw 
19.40  Jennifer Andersson       (F) Mia Eckhardt avb  
20.20                                                (F) Lena Lööw omb 
21.00              
 

ONSDAG 16.1   ( Coop 13.30 - 21.30 )
SALVARTORP
09.00 
09.40
10.20
11.00


TORSDAG 17.1
SALVARTORP
17.00
17.40 (F) Filippa Arvidsson  
18.20 (F) Carolina Mörk  
19.00 (F) Lovisa Simling        
19.40  Jessica Holtin           (F) Camilla Söderbom avb
20.20                                          (F) Jessica Holtin omb 
21.00                                             (F) Elin Nilsson  avb

FREDAG 18.1      ( Coop 11.30 - 21.30 )
Ingen träning.
LÖRDAG 19.1       (40-årsfest :)
HISTA  
11.00  (F) Tina Rapp                        
11.40  (F)  Irene Wivallius 
12.20  (F) Christel Ottosson
13.00  (F) Maria Snickars
13.40                                                  (F) Nina Winberg avb  

SÖNDAG 20.1  ( Teater med mamma :)  )
SALVARTORP
09.00 
09.40  Malin Husöy
10.20 Marie Carlsson 
11.00  

 

v.4    21.1 - 13.1
MÅNDAG  21.1     
fm bokningsbar :)
 
TISDAG  22.1
NÄSBYHOLM
17.00 Olivia Lövgren
17.40 Camilla Berg
18.20 Teresa Sandstedt
19.00 Cornelia Pizzignacco
19.40 Kajsa Söderman

20.20 
21.00 

  
ONSDAG  23.1     ( Coop 13.30 - 21.30 )
SALVARTORP 

09.00 
09.40
10.20
11.00

12.00 

TORSDAG  24.1 
SALVARTORP
17.00 (F) Filippa Arvidsson  
17.40    
18.20 (F) Carolina Mörk   
19.00 (F) Lovisa Simling         
19.40 (F) Camilla Söderbom   
20.20 (F) Jessica Holtin   

21.00   Charlotte Arnell ?   


FREDAG  25.1   ( Coop 15.30 - 21.30 )
13.00 Malin A ?   


LÖRDAG  26.1 
SALVARTORP
Programträning inställd pga domarbrist.
Vi kör igen den 9.2 så anmäl :)

SÖNDAG 27.1
SALVARTORP
09.00
09.40 (F) Marie Carlsson
10.20  Malin Ahlström 
11.00
11.40
12.20

v.5   28.1 - 3.2

MÅNDAG 28.1    ( Coop 13.30 - 21.30 )
Bokningsbar fm.

TISDAG 29.1
ESKILSTUNA Lillängen

Tiden kan dock ändras vid ev avb så håll koll här så vet du din exakta tid för kvällen :). Lena har förtur på tidigare tid.
Vill du vara reserv så smsa mig på 0709-657633  :)

15.00  Paulina Andersson ?  

15.40  (F) Caroline Lindeberg  
16.20 (F) Sara Fredriksson 
17.00 (F) Agnes Fredriksson
17.40  (F) Anna Fredriksson 
18.20  (F) Elin Eriksson Wallin 
19.00  (F) Lena Lööw 
19.40  (F) Mia Eckhardt   
20.20  Jennifer Andersson   
21.00              
 

ONSDAG 30.1   ( Coop 13.30 - 21.30 )
SALVARTORP
09.00 
09.40
10.20
11.00


TORSDAG 31.1
SALVARTORP
17.00 (F) Filippa Arvidsson
17.40 
18.20 (F) Carolina Mörk  
19.00 (F) Lovisa Simling        
19.40 (F) Camilla Söderbom
20.20  (F) Jessica Holtin  
21.00  (F) Elin Nilsson  

FREDAG 1.2      ( Coop 11.30 - 21.30 )
Ingen träning.
LÖRDAG 2.2       ( fest, fest, fest, fest :) )
SÖDERMANLANDS RYTTARGALA :)
på kvällen !!!   Ni kommer väl ?? 

11.00  (F) Tina Rapp                        
11.40  (F)  Irene Wivallius 
12.20  (F) Christel Ottosson
13.00  (F) Maria Snickars
13.40    (F) Nina Winberg 

SÖNDAG 3.2  ( Coop 14.30 - 21.30 )
SALVARTORP
09.00 
09.40  
10.20    

11.00
11.40
12.20
 

 



UTVECKLINGSSAMTAL !








Boka ett utvecklingssamtal där vi i värmen över en fika och med almenackan redo gör upp målet för 2019 och delmål för att nå dit.                60 min 500:-
Ta kontakt för personlig tidsbokning.

v.6    4.2 - 10.2
MÅNDAG  4.2     
fm bokningsbar :)
 
TISDAG  5.2
NÄSBYHOLM
17.00 Olivia Lövgren
17.40 Camilla Berg
18.20 Teresa Sandstedt
19.00 Cornelia Pizzignacco
19.40 Kajsa Söderman

20.20 
21.00 

  
ONSDAG  6.2     ( Coop 13.30 - 21.30 )
SALVARTORP 

09.00 
09.40
10.20
11.00

12.00 

TORSDAG  7.2 
SALVARTORP
17.00 (F) Filippa Arvidsson  
17.40    
18.20 (F) Carolina Mörk   
19.00 (F) Lovisa Simling         
19.40 (F) Camilla Söderbom   
20.20 (F) Jessica Holtin   

21.00   Charlotte Arnell ?   


FREDAG  8.2   ( Coop 12.30 - 21.30 )
Inga träningar.
 

LÖRDAG  9.2 
SALVARTORP
Programträning för Kicki Klingpor 10-14.
Läs mer här bredvid :) på "Programträningar"

SÖNDAG 10.2
Idag på em deb Rosse å jag årets tävlingssäsong :) . 
SALVARTORP
09.00
09.40 (F) Marie Carlsson
10.20 
11.00

 

Programträning
LÖRDAG 9.2

Vi börjar dagen med kortbaneekipage, därefter ombyggnad och lång bana.
Framridning samtidigt som uppridning, så skritta helst fram och av ute.
För att komma in i ridhuset KNACKA och invänta att jag öppnar så stör vi ingens program. 
 

Jag saknar skrivare, vill du hjälpa till ??
annars skriver jag själv, men då får ni mindre hjälp med framridning osv.

Träningsdatum 9.2 
ANMÄLDA
( betaldag =anmäld )
Betalt Mikaela Larsson 
Betalt Christel Ottosson LB:1 ( först)

Prel Anmälda
Johanna Hallstedt  LB:1  
Ida Kelam LAP:1
Filippa Arvidsson LAP:1 
Agnes Fredriksson LB:1
Sirianne Dannaeus  LB:1

Camilla Söderbom LB:3
Camilla Berg  LA:3
Jessica Holtin LA:3
Malin Husöy  MSV C:2
Irene Wivallius  MSV C:2
Elin Nilsson MSV B:2


Vid återbud med vetintyg/läkarintyg får du pengarna tillbaka, annars kan du själv skaffa ersättare.


Bokat på alla kommande programträningar har Sara/Agnes Fredriksson, Elin Nilsson