Elever som under 2021 tränat någongång för mig och som jag lyckats fånga ett foto på :) !
Saknas du så skicka mig gärna en bild :) 

Tina Rapp och
Moys Malfoy


val f.2010 
e. Cartier

                                     
                                                  1.

Tina och "Malle" tränar flitigt i alla dicipliner men har ännu ej startat i någon. 

Sandra Lindhagen och LYRICA

Sto f. 2009
e. Balougraph - Lempeurde Thurin (SF)

                                   
                                                 2.

Lyrica som är mamma Sandras häst tränar flitigt i alla dicipliner även med döttrarna.
Sandra har ännu ej startat men snaart ... :). 

IRENE WIVALLIUS

DIRKIDA 
Lic Nr 284895
sto f. 2008 
e. Zorro  u. Wetida  ue. Ganges

                                           
                                           3. 

Irene och Dirkida  

Aniara Ingbro 
Lindens Cirial
LicNr 293430 
sto f.  2009  
e. Hagens Zephyr
u. Roseanne
ue. Kimble
                                               4.

Ett gästspelande ekipage på en träning innan de flyttade från anläggningen där vi var.

Maria Snickars och Theo
LicNr 265149
valack f. 2004 
e. Rubinrot - Regazzoni


                                                 5.

Maria och Theo tränar flitigt men har ännu ej startat och har heller inga planer på det :).  

FILIPPA LINDHAGEN
BIMLIS PHILIP 
Lic Nr 301502 
val f. 2003 
e. Meonburg Mr Mc Greggor RNF 153
ue. Värends Pedro RNF 57

                                           6.

Filippa och "Fille" ska hösten 2021 ut i LB.  

Erika Lindström Asp
 Winston III
val f.2003 
e. Le Roi
u. Modesta 
ue. Triton


                                       7.

Erika och fina Winston gör ett uppehåll 2021 då Erika ska få barn nr 2 :). Winston blir troligen pensionär och läromästare efteråt.

Erika Lindström Asp
 Delecto QRE
val f. 2016
e. Zaladin MI
u. 
ue. Don Charly


                                       7.

Erika och Delecto gör ett uppehåll 2021 då Erika ska få barn nr 2 :). 
I oktober träffas vi igen och återupptar träningen, nu mot 6-års och alllt vad det innebär

210706 Pernilla och Delecto QRE
210706 Pernilla och Delecto QRE

Delecto QRE rids på Falsterbo av Pernilla Jennesäter OCH LYCKAS TA HONOM TILL UNGHÄST VM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tyvärr gav vilan en lättare skada så de åkte inte. På Breeders i Flyinge kom de till start och red på 75,200 men gick inte till final.
Så roligt att fått varit med på deras spännande resa.                                                                         91.

Emelie Quennerstedt och Ladykrascher 12
LicNr 261092

val f.2003 
e. Laureus 
u. Farina 
ue. Ferragamo
                                                                                                     8.

Ladykrascher fick våren 2021 sluta sitt liv pga återkommande skador som ej var läkbara. Fint ekipage som därmed splittrades. Sorgligt.

Emelie Quennerstedt och Dumbledore

val f. 2017
e.  
u.  
ue. 
                                                                                                                                                                                                 9.

Emelie hittade i mars en ny kamrat :) På bilden ser jag dem ihop för första ggn och jag tror de blir ett jättefint ekipage ihop :).
DUMBLEDORE är 4 år, snäll, snygg och stor ! 
Kul !

Elisabeth Pedersen
CORANTA NP
sto f.2004
e. Corporal VDL
ue. Darco

                                     



                                     10. 

Alexandra Nord

CRUSADER
LicNr 290419
val f. 2010 
e. Highcruiser
u.
                                                           ue. Admiral

                                                                                                                                                                                                11.

Maria Eckhardh 
ALEXA
sto f.2014
e. Contant Q - Accacio-Irco Mena-Vagabond.

                                    12.

Malin Ahlström



                                   

                                 13.

Malin fick låna "Mange" för att komma igång med ridningen efter graviditet. Då jag slutade komma till anläggningen där de stod upphörde de träningarna.

Ebba Eriksson och
RIVICA 

LicNr 226218
sto f. 2006 
e. Riverside
u. Rinelfa JS
ue. Krack C                   14.

Ebba och Rivica jobbar mot bra % i MSV C under 2021.

Sanna Nyholm
ERO LAPINA 

LicNr 328241
Sto f. 2015
e. Lap Top H
u. Alphina KLG (SWB)
ue. Robin Z

                                      15.

Sanna Nyholm 
TURLINGTON

LicNr 253620
f. 2005
e. Cuper
u. Intranet VT (SWB)
                                                                      ue. Irco Mena

                                                                                              15.

Sanna har två hopphästar som jag hjälper då och då med markarbetet.  

Angelica Porsin och 
TEQUILA
LicNr 
Sto f. 2003  
e. Exclusive - Roderick
                                           16.

Angelica och Tequila siktar på bra % i MSV C under 2021.  

Ida Sand



                                   17.

Alicia Wallin 
Dahlåkras Jazz
Val f. 2004 LicNr  
e.
Moelgarnedd Dewin RW 112
ue. Paddock Camargue RW 91





                                          18.

Alicia och WELSHen :) Jazz  har jag bara mött en gång. Fint ekipage.
Alicia är dotter till Clara.

Clara Wallin och
CASSIUS CLAY

f. 2007
e. Coriall
u. Ella (SWB)
ue. Landlord                 19.

Clara och "Putte" ser jag då och då och hjälper dem med markarbetet.

CASSIUS CLAY är till salu ! 

Carolina Jarenius
PROCHORUS LÅS
val f.2015
e. Highcruiser
ue. Windwurf


                                                                         20.

Moa Andersson
HOT-MAIL
f. 2009
e. Fetcher N
u. E-mail
ue. Quite Easy
                                                                                     21.

Amanda Forss och 
TQR DECK BONITA

f.2012  sto 
e. Runing Playboy
                                                           u. Deck Majesta
                                                                                                22.

Camilla Söderbom 

TAILORMADE UNDER COVER
Lic Nr  311831
sto f.2011
e. Tailormade Lacoste      ue. Donnerschlag
                                                                                   23.

Camilla och "Korven" har 2020 vinster i LB 2.
70% plakett Nr 24. 

Carola Berg  
Paula´s Star (SWB)

LicNr 309592
f.2011
e. Orestus
u. Paulas Flight
ue. Laughton´s Flight

                                                                                    24.

Carola Berg  



                                                                         24.

Veronica Stierna - FANDANGO



                                  
                                  25.

Git Nygårds



                                  
                                 26.

Erika Thorell
DIEZEL

LicNr 326458
f.2010
e. Mykletind 
u. Silla
                                                          ue. Siljar

                                                                                     27.

Maria Dahlqvist



                                  28.

Ebba Akar



                                  29.

Jennie Carlsson - OUTSTANDING LUNA



                                  30.

Jennie Carlsson Rex



                                  30.

Amanda Svensson

Newman



                                                                                   31.

Nina Svensson



                                  32.

Nina Svensson



                                  32.

Amanda Vesterinen Artell



                                  33.

Helene Milton



                                  

                                 34.

Minnea Brusvik



                                  35.

Lisa Åhlund Sarbring och
Prinz Camero Lås
val f. 2009
e. Camaro M - Flyinge Flamingo

På bilden 2:a i MSV B:5 på fina 67,872%
på Gripen 12.8 2019. Första rosetten i min träning :)
                                             
 36.

Elin Nilsson och
SEVILLA

LicNr 277985
sto f. 2007
e. Silvano
u. Primavera
ue. Imperator
                                       37.

Elin och "Villan" har 70% plakett Nr 19. 

CAROLINA MÖRK

DON DAVID  
Lic  261494
valack f. 2007 
e. Don Primero
                                                           ue. Flyinge Flamingo
                                                                                                 
38.

Carolina Mörk
och FAWKLES





                                                                                                                           38.

Carolina och David är mitt första ekipage som nått GRAND PRIX !
DM Guld 2016  DM GULD 2017 
Vunnit Nat Int A, Nat Int 1, Nat Int1 Kür på över 70%.

70% plakett nr 13.

DAVID såldes våren 2021 till Alice Alm och jag önskar dem stort lycka till :)

Spännande fortsättning med Carolina och " Lillebror"
som 2021 nu är 4 år !

JESSICA HOLTIN
JOGULUM K 
LicNr 297890
val  f. 2009
e. Carresini L  u. Ganni  ue. Florestan I

                              39.

Cornelia Kjellström



                                  40.

Cornelia var reservryttare och vi sågs bara en gång innan de flyttade till annat stall. Fantastiskt fin ponny :)

Maria Carlsson
BÄCKDALENS IKAROZ RS 786

LicNr 326943
f. 2015
e. Dusol RS 370
                                                                       u. Moa RS 7520
                                                                       ue. Epol RS 371

                                                                                   41.

Maria Carlsson
VILDFOT

LicNr 318986
f.2013 
e. Okänd stam

                                                                                                                           41.

Icaroz och Vildfot är körhästar som tränas på töm för mig då och då.
Maria tävlar med dem och har
2020 VINST i körning LA. 

GRETA MULLER och
DARCY 

                                                                                                                     42.

Ellie Svalberg och
SUNNY BOY
f. 2003
e. Power Boy
u. Sonette

ue. Zareef ox FA 28/74-76
                                                43.

Camilla Berg
CHAUME SL
val f. 2014
e. Carefulu. 
ue. Quite Easy 



                                      44.

Camilla Berg
LÁMOUR 



                                  44.

Camilla Berg 



                                  44.

Jessica Gustafsson
ABELL 


                                  

                                 45.

Malin Eriksson och  
PADDINGTON
LicNr 261188
val f. 2006
e. Emmerton (ex. Ralolala)
u. Facilette (SWB)
ue. Robin Z                            46.

Camilla Toll 
KADANZ

val f. 2015
e. Charmeur
u. Chicky
ue. Discovery
Har 2020 VUNNIT MSV C:1                                    
47.

Camilla Toll 
DIANELLA (F.2) (SWB)
sto f. 2012
e. Bocelli (SWB) 
u. Dilbe´r (F.2) (SWB)

ue. Donnerschlag 

             

                                  47.

CT och Kadanz har 2020 vunnit MSV C:1.
De har 2021 Plaserat sig i MSV B:1 (3:a)

CT och Dianella har 2019 vunnit 11ggr tom MSV A:1
2020 har de placering i Nat Prix St George.

Olivia Pärlemyr Thulin



                                  48.

Cajsa Carlsson 



                                  49.

Jennifer Pedersen



                                 50.

Mikaela Forss 



                                  51.

Linnea Winberg och BANY 
f.
e. Okänd - Okänd

                                                    

                                              
52.

2020 red Linnea och Bany ihop 72,037% i Lok LC:1 och vann % jakten !  70 % plakett Nr 30 !

Cornelia Pizzignacco



                                 53.

Karin Love´n
Fergie So Delicious




                                 54.

Jenny Rosander



                                 

                                 55.

Madelaine Söderbom



                                 56.

CHRISTEL OTTOSSON
CHRYSTALS GOOD GASTON
valack f. 2005 
e. Garrison Royal  
ue. Gordon Golding

                                     57.

Cilla Pettersson - Fandango



                                 58.

Petra Logander
Rhodos van het Netehof




                                                                                   59.

Eva Myrlund



                                 60.

Amanda Ekman



                                 61.

Ella Nordqvist



                                 62.

Jennifer Andersson
FLOORFILLER



                                                                                   63.

Karolina Stenberg
Rex




                                 64.

Mathilda Ericson



                                 65.

Mathilda Ericson



                                 65.

Susanna Ericson



                                 66.

Maja Sjöberg



                                 67.

Maria Larsson



                                 68.

Victoria Larsson
Ambitious DS (5) (SWB)

sto f. 2011
e. Ampere - Argentus



                                                                                                                                                                   69.

Oli Gråhed



                                 70.

Linnea Lindqvist
Daytona Lady

f.2009
e. Rolex TP
ue. Eighty Eight Keys xx




                                                                                   71.

De VANN sin första start ihop 210829 
LB:1 på fina 71,250% vilket gav dem
Plakett Nr 31 från Anette Holm Ryttarutbildning.

Agnes Ekman



                                 72.

Josefin Sundin



                                 73.

Andrea Östlund
Montana
Lic Nr 314596
f. 2012
e. Montender
u. Unbelievable 
ue. Ussuri xx
                                                                              74.

Andrea Östlund
Natana v´t Dauwhof 

Lic Nr 325686
f. 2013
e. Comthago C

u. Incolour van´t Dauwhof

                                 74.

Andrea Östlund
Caetano
LicNr 317403
f. 2014
e. Casall
u. Welux
ue: Lux Z

                                                                               74.

Christin Doering



                                 75.

Hanna Wallsten
Fiona Tau

f. 2013
e. Firenze 
ue. Master 



                                 76.

Hanna Wallsten
Haiku Tau







                                 76.

Josephine Dinehage




                                 77.

Malin Erlandsson




                                 78.

Clara Björk 
JESS 
Lic 300119
f. 2006
okänd stam
Irl sport


                                                                                79.

Ellie Williams




                                 80.

Astrid Karlsson




                                 81.

Pia Fridström Malm




                                                                                    82.

Marie Ollman




                                 83.

Johanna Zetterberg




                                 84.

Saga Dennbrink




                                 85.

Felicia Sörlin




                                 86.

Filippa Keltea




                                 87.

Michelle Löfholm




                                 88.

Angelica ...



                                 89.

Janiella Karlsson




                                 90.

Pernilla Jennesäter
 Delecto QRE
val f.
e. 
u. 
ue. 


                                                                                               91.

Linda Kock
Kali
f. 2010  e. Zerbeus 
ue. Meadow Road


                                92.