ELEVER 2020

AGNES FREDRIKSSON  Lic Nr 95020
och "Dez"
gjorde 2018 sitt första år ihop med fina starter i Lok LC på PB 72,33%.
2019 i Lok LB:1 med PB 65,89% 
2020 är planen att starta LA.
                       70% Plakett Nr.25
                                                                                  26.

STARIAS DEZDENY
LicNr 316127  
Sto f. 2005 
e. Verdi RP 
ue. Lawell RNF 60

AGNES HED Lic Nr 96626 och Wendy 
är ett av hoppekipagen från Eskilstuna som hittat till mina träningar. 
De tog årets första elev VINST i Hoppning LD den 6.1 men jag hoppas ju även på framgång i dressyr under våren ... Sötpris tar de iaf :) !
                                                                                 19.

WENDY
LicNr 307820
Sto f. 2003 Imp Danmark
e. okänd ue.Okänd

AGNETA PAULSSON  och Lattitude.
Är ett gästande ekipage som passar på att träna när de är i Strängnäs. Lattitude bor i skåne hos Nathalie Blomquist till vardags där de hoppar 100cm och målet är fälttävlan.
Agneta är uppfödare både till Nathalie och Lattitude :)
                                                                                      2.

LATTITUDE
LicNr 313228
f.2013 sto 
e. Rubicell
u. Queen of the Sea
ue. Sea Crest

AMANDA FORSS och  TQR Deck Bonita
är i början på dressyrresan och har i år debuterat programridning LC :)
Amanda köpte "Dessi" 2012 då hon var 6 månader och har utbildat henne själv :)            39.

TQR DECK BONITA

f.2012  sto 
e. Runing Playboy
u. Deck Majesta

ANNA FREDRIKSSON LicNr 88633
och "Silver"
är ett allround ekipage som både hoppar och nu även ska prova att tävla dressyr. Silver hade en skada 2019 som Anna gjort ett jättefint rehab med, och de ser lovande ut tillsammans inför 2020 :)                                                                                                                                                                                     27.

SLIEVERNA BOY
LicNr 304655
valack  f. 2009 
e.  Seoigeach
ue. Wings of Victory

CAMILLA BERG LicNr 4694 är unghästutbildare och tar min hjälp med hästarna i markarbetet.
Hon har trevliga, fina hästar som ibland skall säljas så om du letar häst kan du kolla vad hon har :).
Här nedan ska jag försöka precentera de hon kommer med. Saknas någon så skicka gärna bild och upg :).

THIP RAVENNA f.2014 Canterbury-RebelZ
THIP RAVENNA f.2014 Canterbury-RebelZ
CHAUME  f.2014  e. Careful - Quite Easy
CHAUME f.2014 e. Careful - Quite Easy
LA´MOUR
LA´MOUR

CAMILLA SÖDERBOM Lic Nr 311831
och "korven" är ett spännande ekipage. Camilla köpte henne som ung rå och har utbildat henne fint soo far.
Camilla red även sin förra häst Sutiro för mig.
2018 PB i LC:2  på 70,0 %
2019 PB i LB:2 på 68,66 %
2020 är planen att starta LA och tävla LB. 
                      70%plakett nr 24.                        4.

TAILORMADE
UNDERCOVER 

Lic 95308
sto f. 2011 
e. Tailormade Lacoste   ue. Donnerschlag

CAROLINA JANERIUS och " Pärlan "   
 är ett medryttarekipage som är jättetrevliga ihop. Vi jobbar främst med grundarbetet och hållbarhet och de utvecklas i god fart. Blir ett spännande 2020 :)                                                                                                                                          20.

BRANDY PEARL (SWB)  LicNr 290582
Sto f. 2010
e. Casir Ask - Irco Marco
Ägs av Helena Normand

CAROLINE LINDEBERG LicNr 64310
och "Diva" gjorde 2019 några starter i LB med PB 67,16 % i Lok LB:2. De jobbar vidare mot målet att tävla LB och göra några starter i LA under 2020 .
Även mamma Tarja rider ibland Diva för mig.

                                                                                   34.

DIVA POMMERANIA
LicNr 251103

sto f.
e. Davignon II 
u. Pikobella 2
ue. Pik Bube

CAROLINA MÖRK Lic Nr 35026:
DM GULD 2017
DM GULD 2016

VINST i Nat Int A  2018
VINSTER Int 1 på över 70%
VINST i Int 1 Kur på över 70%
Plac  Elit Int 1 2017 på fina %
Debuterat GRAND PRIX 2019 :)


Har sedan tidigare många ritter över
70 % = PLAKETT Nr 13.                                  
3.

DON DAVID  
Lic  261494
valack f. 2007 
e. Don Primero                   ue. Flyinge Flamingo



MITT FÖRSTA GRAND PRIX EKIPAGE !!!!

CHRISTEL OTTOSSON    Lic Nr 97827 och "Gus" har 2019 debuterat på tävlingsbanan i LB med PB på fina 69,51 % och tagit placeringar. :).

2020 blir det start i Fälttävlan är det tänkt !      6.

CHRYSTALS GOOD GASTON
valack f. 2005 
e. Garrison Royal  
ue. Gordon Golding

CHRISTINE CARLSSON och "Flip"
ser jag lite då och då men de kämpar med skador och rehab så vi håller tummarna. 
                                                                                  24.

COSMOPOLITAN GÅRDA 
val f. 2013
e. Cosmeo 
ue. Pablo

CLARA WALLIN 
Är en ny ryttare 2020 för mig, men "Putte" har jag haft i träning förut med dåvarande ägare och medryttare. Blir roligt att följa Claras jobb och se vad det blir av deras samarbete.  
                                                                                   38.

CORNELIA PIZZIGNACCO och "Abbe"
Abbe dras med skador och är i rehab.
Håller tummen. 
                                                                                   14.

ABELE FANE´ BOPPELANNEN

val f.2000

EBBA BÅNGE
LicNr 87013
Ebba är egentligen elev till Lina Dolk, men jag hjälper dem ibland. Tredje ponnyn som jag får hjälpa Ebba med. Kul !

"Chakira" kom till Ebba
hösten 2019 och de debuterade ihop i LA:1  med 70,0 % och en VINST  :) 
Blir spännande 2020 med SM som mål !
70% plakett nr 29 !
                                                 31.

RUNSÅS CHAKIRA
LicNr 294093
Sto f. 2010
e.
Pentyparc Shonnyn Du 
u. Brianna
ue. okänd

ELLIE SVALBERG  och Sune är ett nytt ekipage för mig 2020 och målet är Allsvenskan i Hoppning.
                                                                                   12.

SUNE

ELIN ERIKSSON WALLIN LicNr 80592

                                                                                   28.

BARBIE af THILLE 
sto f. 2009
e. Bolero - Warsteiner.

Kallas för "Tilly" 
Ägs ihop av Elin och Lena Ahlin.

ELIN NILSSON och Sevilla 
är tillbaka i träning efter Elins mammaledighet :). Ser ut att bli ett finfint 2020 för dem :)
                                                                                    44.

SEVILLA

sto f. 2007
e. Silvano
ue. Imperator

EMELIE KRANTZ LINDBERG 
                                                                                      1.

LADYKRASHER

ERICA ASP LINDSTRÖM
rider båda sina fina hästar för mig och det är ett spännande 2020 framför dem :). Winston går svår klass och Delecto ska debutera sin tävlingskarriär :).   

                                                                                    15.
                                                                                52.

WINSTON III

val f.2003 
e. Le Roi
u. Modesta  ue. Triton

DELECTO QRE

EVA MYRLUND 
                                                                                    43.

FILIPPA ARVIDSSON LicNr 86597   
2018 tog de DM BRONS i Södermanland :)
2019 har de vunnit LA P:1
2020 är planen vidare mot FEI klasser, och det ser lovande ut i träningen :)
                                                                                    42.

C-ONYX 
Lic Nr 307376
val f. 2007 
e. Pirata
ue. Impete

FILIPPA LINDHAGEN och " Philip "
Under 2020 ska de gå Lätt klass och träningen ser bra ut :)                                                              10.

BIMLIS PHILIP 
Lic Nr 
val f. 2003 
e. Meonburg Mr Mc Greggor RNF 153
ue. Värends Pedro RNF 57

IDA BRUNÅKER 
                                                                                   36.

X

IRENE WIVALLIUS och Dirkida är ett ekipage med spännande utveckling, vi jobbar målmedvetet med formen och nu börjar Irene kunna skörda :)                                                                                      7. 

DIRKIDA 
Lic Nr 284895
sto f. 2008 
e. Zorro  u. Wetida  ue. Ganges

JENNIFER ANDERSSON  
                                                                                   50.

FLOORFILLER

JESSICA HOLTIN och jag har jobbat ihop med hennes hästar i många år, och "Jojjo" är ytterligare en jättetrevlig häst som verkligen utvecklas fint.
2020 ska de ut och fortsätta tävla LA.                                                                                                       5.

JOGULUM K 
LicNr 297890
val  f. 2009
e. Carresini L  u. Ganni  ue. Florestan I

JOSEFIN ARONSSON
                                                                                   13.

X

KARIN LOVE´N och Fergie
Karin har själv fött upp och utbildat Fergie till en trevlig häst i både Dressyr och hoppning.
                                                                                   35.

FERGIE SO DELICIOUS (12)

sto f.2007
e. Maloubet de Pleville
ue. Chapman

LISA ÅHLUND SARBRING 
Prinz Camero Lås
val f. 2009
e. Camaro M - Flamingo Z



På bilden 2:a i MSV B:5 på fina 67,872%
på Gripen 12.8 2019. Första rosetten i min träning :)
                                                                                              46.

LISA ÅHLUND SARBRING 
PROCHORUS LÅS
val f. 2015
e. Highcruiser - Windwurf



                                                                                              60.

Lisa har själv fött upp Camero och startat MSV B innan vi träffades i år. Nu ska vi se om vi kan snickra ihop något bra framöver :).
De är nu kvalade till MSV A :)

Lisa har även fött upp "Pelle"  som jag verkligen gillar :) och som är till salu :)

LENA LÖÖW och Waconda  
                                                                                   29.

WACONDA

DM BRONS 2019

        i Södermanland.            

LOVISA SIMLING  och "Wille"
är ett spännande ekipage som tränar mot FEI klasser 2020.
Det ser lovande ut  :)                                                                                                                                        18. 

WICKED PAINT-BOX
LicNr 256367
val f.2005
e. Aladin  
ue. Beechwood Lucky Star


TILL SALU !!                    TILL SALU !!

LOVISA HED och  "Korren"
är ett hoppekipage som jag hjälper med markarbetet. Riktigt fin ponny :)
                                                                                  49. 

 KORIANDER

val f.2011
e. Verdi 144
ue. Buck NRF 93

MADELAINE SÖDERBOM och " Pilen"
Madde följer ibland med mamma Camilla och passar då på att rida lite markjobb med sin hoppponny :).                                                                                                                                                     37. 

 ARROW II

sto f. 2010
okänd stam

MALIN AHLSTRÖM  
                                                                                   25. 

VINCENT

MALIN ERIKSSON och Paddington
                                                                                   11. 

 PADDINGTON

MALIN HUSÖY och Frazier
                                                                                   51. 

 FRAIZER

MARIA CARLSSON och Vildfot  
                                                                                   47.

VILDFOT

MARIA ECKHARDT och Alexa  
                                                                                   30.

ALEXA

MARIA SNICKARS och Theo är ett ostartat ekipage som jag hoppas ska komma till att visa upp sig så småningom. Fina kvaliteer och bra ridning så de är roliga att jobba ihop med  :).                                                                                               8.

THEO
LicNr 265149
är en valack f. 2004 
e. Rubinrot - Regazzoni

MARIE CARLSSON och Mawerick 
                                                                                   17.

MAWERICK

MATHILDA GRÖNSTEDT har Hilux som medryttarhäst och kom till mina träningar jan-20. Får se vad detta samarbete kan leda till under våren. Tyvärr avbröts samarbetet redan i Februari och därför även våra träningar ihop.
                                                                                    16.

HILUX 

NINA NILSSON och "Rocky"
är ett hoppekipage som är spänande att följa lite då och då. En fin liten häst som haft turen att träffa Nina :) 
                                                                                   33.

ROCKET SCIENTIST

PAULINA ANDERSSON 
                                                                                   40.

X

SANDRA LINDHAGEN  
                                                                                  9.

LYRICA

TINA RAPP  
                                                                                   32.

MOYS MALFOR

TARJA LINDEBERG 
                                                                                   41.

DIVA POMMERANIA
LicNr 251103

sto f.
e. Davignon II 
u. Pikobella 2
ue. Pik Bube

VIKTORIA NORRMAN 
                                                                                   45.

AERO´S BOY

f. 2007
e. Rathcoona Cove 
ue. Emoe Berth